Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Lęborku (059) 8621 834    ppplebork@poczta.onet.pl

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Lęborku jest placówką publiczną. Zatrudnia wykwalifikowanych pracowników: psychologów, pedagogów, logopedę, terapeutę SI. Ich głównym zadaniem jest świadczenie bezpłatnych, powszechnych usług dla dzieci i młodzieży powiatu lęborskiego. Zakres ich czynności to m.in.:

  • diagnoza i terapia zaburzeń rozwojowych,
  • diagnoza i terapia specyficznych trudności w pisaniu i czytaniu,
  • terapia dzieci z trudnościami w nauce matematyki,
  • profilaktyka, diagnoza i terapia opóźnień rozwoju mowy.

Główna

                KONFERENCJA  

                                                                                               „WSPIERAJ MĄDRZE”

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Lęborku ma zaszczyt zaprosić na konferencję: dyrektorów placówek oświatowych, nauczycieli, wychowawców, pracowników socjalnych, osoby pracujące z dzieckiem i rodziną

Data: 7 kwietnia 2025 r. w godzinach od 9.00 do 15.00

Miejsce: Sala audiowizualna Zespołu Szkół Mechaniczno – Informatycznych w Lęborku, ul. Marcinkowskiego 1, 84-300 Lębork

 

REJESTRACJA ZAKOŃCZONA

 

 

9.00-9.15

Rozpoczęcie konferencji, przywitanie gości

9.15-10.15

DR N. MED. AGATA CICHOŃ–CHOJNACKA - specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży, terapeuta systemowy. Po ukończeniu studiów medycznych rozpoczęła specjalizację z psychiatrii wieku rozwojowego. Następnie podjęła studia z zakresu oddziaływań psychoterapeutycznych w wieku rozwojowym na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz trzyletni kurs „Systemowe rozumienie rodziny" niezbędny w diagnostyce i dalszej terapii dzieci i ich rodzin.

PRZEMOC RÓWIEŚNICZA-PRZYCZYNY, KONSEKWENCJE, PRZECIWDZIAŁANIE

10.15-11.15

DR KAMILA OLGA STĘPIEŃ - REJSZEL - doktor nauk społecznych, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna (CBT), psycholog, pedagog, edukator pozytywnej dyscypliny, praktyk metody Kids Skills i nauczyciel akademicki. Prowadzi własną praktykę psychologiczną, organizuje aktywne warsztaty i kursy on-line. Pisze artykuły do takich czasopism jak „Charaktery”, „Mój przedszkolak”, „Życie Szkoły”, „Zwierciadło”, „Newsweek Psychologia”

MOSTY POROZUMIENIA - O RELACJACH SŁÓW KILKA…

11.15-11.30

Przerwa kawowa

11.30-12.30

DR AGNIESZKA CIESZYŃSKA- od wielu lat aktywnie działająca na rzecz środowiska osób z ASD, osób z niepełnosprawnością̨ intelektualną, wykluczonych społecznie lub zagrożonych wykluczeniem. W swych badaniach koncentruje się wokół zagadnień związanych z tematyką różnorodności neurologicznej, prawami osób z niepełnosprawnościami, prawami osób wykluczonych społecznie i zagrożonych wykluczeniem. Od wielu lat prowadzi warsztaty dla różnych grup i środowisk, których celem jest zwiększanie świadomości na temat Spektrum Zaburzeń Autystycznych. Przez wszystkie lata swej działalności pedagogicznej brała udział w licznych kursach i szkoleniach, także poza granicami kraju związanych z tematyką ASD. Pełniła funkcję redaktorki w czasopiśmie naukowym zajmującym się tematyką niepełnosprawności. Autorka monografii oraz tekstów naukowych związanych z problematyką niepełnosprawności intelektualnej oraz z tematyką ASD.

ZROZUMIEĆ AUTYSTYCZNE SPEKTRUM ZABURZEŃ

12.30-13.15

ADAM PERZYŃSKIekspert w projekcie Laboratoria Przyszłości w praktyce – warsztatownia, nauczyciel wychowania fizycznego i informatyki z 24letnim stażem, od 10 lat dyrektor SP nr 27 w Gdańsku.   Założyciel UKS "Europejczyk" oraz Stowarzyszenia Przyjaciół SP 27. Autor innowacji pedagogicznych i projektów edukacyjnych, prelegent, szkoleniowiec oraz wykładowca. Podwójny zwycięzca plebiscytu Gdańsk Miasto Przedsiębiorczych w kategorii Przedsiębiorczy w edukacji. Dwukrotnie wyróżniony na Liście 100 osób rozwijających umiejętności cyfrowe w Polsce.

BUDOWANIE RELACJI W OPARCIU O PRZESTRZENIE EDUKACYJNE

13.15-14.45

PSYCHOLOG MARIA ROTKIEL – psycholog, psychoterapeuta, diagnosta, doradca, oraz trenerka motywacyjna, mówca inspirujący, dydaktyk, trener biznesu, publicystka, pisarka, doradca PR oraz HR, EKSPERT W MEDIACH

DLACZEGO WARTO BYĆ ŻYCZLIWYM?

Patronat nad naszym wydarzeniem objęli:

Tomasz Litwin – Starosta Powiatu Lęborski

Jarosław Litwin – Burmistrz Miasta Lębork

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z uwagi na awarię w dniu dzisiejszym (10.03.2025 r.) kontakt telefoniczny z Poradnią będzie znacznie utrudniony. Trwa naprawa usterki.

Za utrudnienia przepraszamy

 

 

 

 

W dniu dzisiejszym tj. 10 marca 2025 r. Sekretariat PPP będzie czynny od godziny 8.00 do 11.30.

ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY

 

 

 

 

 

W dniu 22 stycznia 2025 sekretariat czynny w godz. od 8:00 do 09:00 i od 11:00-15:00 oraz w dniu 23 stycznia 2025 r. w godz. od 11:00-15:00.

 

Za utrudnienia przepraszamy.